Elementor – edukacyjne fiszki

Hits: 175

  Szperając w dodatkach do page buildera Elementor dla WordPressa znalazłem dodatek, który pozwala tworzyć efektownie wyglądające i skuteczne w działaniu odwracalne fiszki, które można zastosować w edukacji. 

Najpierw przyjrzyj się poniższym trzem fiszkom, które na przykładzie języka esperanto pokazują, jak można się nimi posłużyć. Języki to akurat szczególnie obrazowy przykład, ale można je naturalnie wykorzystać w innych przedmiotach.

Gdy przesuniesz wskaźnik myszy nad fiszkę, ukaże się jej odwrotna strona. Nagrania pod fiszkami zostały utworzone i wstawione osobno.

Instrui

Nia instruisto estas tre inteligenta.

Sinjorino Nowak instruas historion.

 

Nauczać

Nasz nauczyciel jest bardzo inteligentny.

Pani Nowak uczy historii.

Arbo

La arbo estas tre alta.

Ni ofte promenas tra la arbaro.

 

Drzewo

To drzewo jest bardzo wysokie.

Często spacerujemy po lesie.

Libro

La libro estas dika.

Mi legas interesan libron.

 

Książka

Książka jest gruba.

Czytam interesującą książkę.

W WordPressie musi być naturalnie zainstalowany Elementor, a także zgodny z nim dodatek o nazwie Essential Addons for Elementor (musisz go znaleźć w bibliotece wtyczek).

Po uruchomieniu strony w Elementorze sięgnij w panelu Elementora do sekcji Essential Addons i wybierz moduł EA FlipBox. Przeciągnij go na stronę.

Po prawej stronie widzisz szkielet fiszki (na jasnoniebieskim tle) gotowy do edycji. Zauważ, że aktywna jest zakładka Front Content z białą strzałką).

Na karcie Treść pole Front Title (czerwona strzałka) wypełnij treścią tytułu.

W polu Front Text wpisz treść hasła.

Kliknij Back Content i w analogiczny sposób wypełnij pola Back TitleBack Text

W sekcji Flipbox Settings możesz wybrać ikonę lub obrazek nad tytułem, albo też zrezygnować z nich. Może się to przydać jako dodatkowa ilustracja do treści tekstu, np. ułatwiająca zapamiętywanie słówek.

Przejdź na kartę Styl.

W sekcji Flip Box Style możesz zmienić kolory przedniej i tylnej strony fiszki.

W sekcji Color and Typography możesz ustalić kolor i czcionkę tytułu i zasadniczej treści obu stron fiszki.

Na karcie Zaawansowane możesz zdefiniować rozmaite parametry samego pudełka z fiszką (mówiliśmy o nich we wcześniejszym kursie Elementora).

Sama technika budowania fiszek nie jest zbyt skomplikowana, a ich skuteczne wykorzystanie w edukacji jest już kwestią potrzeb odbiorców i własnej wyobraźni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o