Elementor – edukacyjne fiszki

Odsłony: 190

  Szperając w dodatkach do page buildera Elementor dla WordPressa znalazłem dodatek, który pozwala tworzyć efektownie wyglądające i skuteczne w działaniu odwracalne fiszki, które można zastosować w edukacji. 

Najpierw przyjrzyj się poniższym trzem fiszkom, które na przykładzie języka esperanto pokazują, jak można się nimi posłużyć. Języki to akurat szczególnie obrazowy przykład, ale można je naturalnie wykorzystać w innych przedmiotach.

Gdy przesuniesz wskaźnik myszy nad fiszkę, ukaże się jej odwrotna strona. Nagrania pod fiszkami zostały utworzone i wstawione osobno.

W WordPressie musi być naturalnie zainstalowany Elementor, a także zgodny z nim dodatek o nazwie Essential Addons for Elementor (musisz go znaleźć w bibliotece wtyczek).

Po uruchomieniu strony w Elementorze sięgnij w panelu Elementora do sekcji Essential Addons i wybierz moduł EA FlipBox. Przeciągnij go na stronę.

Po prawej stronie widzisz szkielet fiszki (na jasnoniebieskim tle) gotowy do edycji. Zauważ, że aktywna jest zakładka Front Content z białą strzałką).

Na karcie Treść pole Front Title (czerwona strzałka) wypełnij treścią tytułu.

W polu Front Text wpisz treść hasła.

Kliknij Back Content i w analogiczny sposób wypełnij pola Back TitleBack Text

W sekcji Flipbox Settings możesz wybrać ikonę lub obrazek nad tytułem, albo też zrezygnować z nich. Może się to przydać jako dodatkowa ilustracja do treści tekstu, np. ułatwiająca zapamiętywanie słówek.

Przejdź na kartę Styl.

W sekcji Flip Box Style możesz zmienić kolory przedniej i tylnej strony fiszki.

W sekcji Color and Typography możesz ustalić kolor i czcionkę tytułu i zasadniczej treści obu stron fiszki.

Na karcie Zaawansowane możesz zdefiniować rozmaite parametry samego pudełka z fiszką (mówiliśmy o nich we wcześniejszym kursie Elementora).

Sama technika budowania fiszek nie jest zbyt skomplikowana, a ich skuteczne wykorzystanie w edukacji jest już kwestią potrzeb odbiorców i własnej wyobraźni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments